Štola Mikulov

Štola Mikulov

Co to je?

Velkým adrenalinovým zážitkem je prohlídka důlních chodeb Lehnschafter. Chodby jsou tu 1,2 metru vysoké a maximálně 1 metr široké. Štola Lehnschafter je jedno z nejrozsáhlejších a nejstarších důlních děl ve starém rudném revíru v Mikulově u Teplic. Ve štole Lehnschafter se těžila stříbrná ruda již od 13. století a skončila zde kolem roku 1851. Důl má celkem 12 pater a je bezmála 250 metrů hluboký. K vidění se nabízí několik tras A, B, C, D. Každá prohlídková trasa je jinak časově náročná a čas strávený v podzemí tak bude od jedné do tří hodin.
Otevřeno je po celý rok 10.00–17.00 hod.

Kde to je?

Štola Lehnschafter se nachází nad obcí Mikulov směrem k vlakovému nádraží.

tel.: +420 774 376 038

e-mail: hornickemuzeum@volny.cz

GPS: 50.6908222N, 13.7212631E

 

Co s sebou?

V dole je teplota kolem 9°C a proto doporučujeme teple se obléct a vzít si pevnou obuv, která se může zašpinit, na některých trasách je vhodný i pracovní oděv, určitě si vezměte pití a svačinu.

 

Co za to?

Cena jedné prohlídky se pohybuje od 100 Kč.

 

Jak se tam dostanu?

Cesta autem z Ústí nad Labem (z Teplic):
Z Ústí nad Labem se vydejte ve směru na Teplice po dálnici D8 a navazujících silnicích R63 a I/8. V Teplicích pokračujte rovně a projeďte městem směr Cínovec. V Dubí odbočte vlevo na I/27 směr Osek. V Hrobu zahněte vpravo na II/382, po které dojedete až do Mikulova.
Cesta autem z Mostu:
Z Mostu jeďte po silnici I/27 přes Litvínov směrem na Dubí. V Hrobu odbočte vlevo na II/382 a pokračujte jako při cestě z Ústí.

Parkování:

Je možné zaparkovat přímo před dolem. Ne však v zimě!

Cesta autobusem nebo vlakem:

Pro cestu do Mikulova v Krušných horách můžete využít i veřejnou dopravu. Pravidelné vlakové spoje jsou vypravovány z Mostu a Moldavy. Autobusem se do Mikulova dostanete z Teplic a Moldavy.

 

www.stolamikulov.cz